Instalacja kolektorów słonecznych może pokryć zapotrzebowanie na ogrzewanie wody użytkowej nawet do 60% rocznie. Możemy w ten sposób obniżyć koszty ogrzewania dla ciepłej wody użytkowej nawet o 70%.

Tam gdzie występuje duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową np. domy jednorodzinne, wspólnoty mieszkaniowe, hotele, pensjonaty, restauracje –  warto zastosować kolektory słoneczne.

Kolektory słoneczne to najtańszy sposób ogrzewania wody użytkowej.

Firma Cieplik oferuje najwyższej jakości kolektory słoneczne. Łódź jest naszą siedzibą, jeśli więc są Państwo zainteresowani możliwościami, jakie daje wykorzystanie kolektorów słonecznych w gospodarstwie domowym i nie tylko, zapraszamy do kontaktu. W każdej chwili służymy doradztwem popartym wieloletnim doświadczeniem. Kolektor solarny to urządzenie, które przechwytuje ciepło z promieniowania słonecznego i przekazuje tzw. czynnikowi roboczemu do instalacji ciepłej wody użytkowej. Czynnikiem roboczym może być woda, ale wówczas musimy pamiętać, aby opróżnić zbiornik przed nadejściem niskich temperatur. Najlepszym jest roztwór glikolu, którego właściwości fizykochemiczne sprawiają, że nie zamarza i może być stosowany przez cały rok (już kilka słonecznych dni w zimie pozwala podnieść temperaturę o kilka stopni). Ciepło wytworzone przez kolektor magazynuje się następnie w akumulatorze, a stamtąd pobierane jest do użytku domowego. Kolektory słoneczne to obecnie najtańszy dostępny na rynku sposób ogrzewania wody użytkowej. Podstawą sukcesu są dobrze dobrane i dopasowane do indywidualnych potrzeb solary. Łódź i cały region to miejsce działania naszej firmy, zapraszamy więc do kontaktu wszystkich, którzy są zainteresowani skutecznym obniżeniem kosztów ogrzewania. Instalacja kolektorów słonecznych może pokryć zapotrzebowanie na ogrzewanie wody użytkowej nawet do 60 procent rocznie. Możemy w ten sposób obniżyć koszty ogrzewania dla ciepłej wody użytkowej nawet o 70 procent. Nawet jeśli nie będziemy z nich korzystać przez cały rok, to na pewno w okresie, kiedy jest więcej słońca, a więc już od marca do października, odpowiednio dobrane solary zapewnią nam znakomitą część (80-90 procent) zapotrzebowania na ciepłą wodę. W najcieplejszych miesiącach, które w tej chwili śmiało możemy liczyć już od maja/czerwca do nawet września, kolektory słoneczne pokryją w 100 procent to zapotrzebowanie. Wydajność solarów wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości zużycia wody, a więc im więcej użytkowników z nich korzystających, tym lepiej dla portfela. Warto je zatem zastosować w miejscach, w których występuje duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową, takich jak domy jednorodzinne (zwłaszcza tych, w których mieszka powyżej 4 osób), wspólnoty mieszkaniowe, hotele, pensjonaty oraz restauracje. Dzięki kolektorom możemy ogrzać także wodę w basenie. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione zalety, warto rozważyć ofertę na nasze kolektory słoneczne. Łódzkie to teren, na którym montujemy i serwisujemy solary. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć poniżej. Prezentują one niektóre wykonane przez nas instalacje solarne. Łódź - tutaj nas Państwo znajdą. Zapraszamy do kontaktu, chętnie przedstawimy naszą ofertę i wyjaśnimy wszystkie szczegóły związane z tym rodzajem ogrzewania.